چطور تیم حرفه ای برای اتاق فرار بسازیم؟

ساخت تیم حرفه ای برای اتاق فرار

ساخت تیم حرفه ای برای اتاق فرار و چگونگی انتخاب اعضای تیم، ممکن است یکی از سوالات بی پاسخ ذهن شما در مورد این بازی بوده باشد. اگر مطالب قبلی ما را مطالعه کرده باشید، بارها در مورد اهمیت داشتن یک تیم قدرتمند صحبت کرده ایم. اما این بار قرار است به شکل مفصلی در این زمینه صحبت کنیم و راه های تشکیل یک تیم خوب و حرفه ای در اسکیپ روم را با هم بررسی کنیم. تیمی که می تواند یک همراه همیشگی باشد و حتی تبدیل به هم گروهی هایی برای سایر فعالیت های اجتماعی شما شوند. با اتاق فرار اسکیپ مستر همراه باشید.

برای تیم سازی در اتاق فرار باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای پاسخ سوال تان، تا انتهای متن همراه ما باشید. اما در مجموع باید به یک سری از نکات در مورد انتخاب اعضای گروه، هماهنگی ها، نوع نگاه افراد و مدیریت تیم اشاره کنیم. تک تک این موارد، نقش به سزایی در موفقیت گروهی خواهد داشت.

ساخت تیم حرفه ای اتاق فرار با توجیه اعضای گروه

قرار است در مورد یک کار گروهی صحبت کنیم. پس تک روی در اینجا معنایی ندارد. در درجه اول، افرادی که به عنوان هم گروهی خود انتخاب می کنید، باید توجیه شوند که قرار است یک بازی تیمی انجام شود. بله، درست است که عملکرد تک تک افراد مهم است؛ اما تمامی کارها در قالب تیم معنا پیدا می کند. اگر عضوی از گروه شما، ادعا می کند که برای انجام بازی، بی نیاز به گروه است، سعی کنید به او یادآوری کنید که این یک بازی جمعی است و حتی باتجربه ترین افراد هم نمی توانند تمام معماها را حل و مراحل را به شکل فردی به انتها برسانند.

همان طور که در مطلب مزایای اتاق فرار اشاره شد، کسب مهارت در انجام کار گروهی از بهترین دستاودهای این بازی می باشد. پس باید بتوانید افراد تیم را حرفه ای انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را از آن دریافت نمایید.

ساخت تیم حرفه ای برای اسکیپ روم

مجموعه مهارت ها را کنار هم جمع کنید

هر فردی در هر گروهی، ممکن است استعداد و مهارت های مختلفی با سایرین داشته باشد. مثلا شخصی در زمینه ریاضی و مباحث منطقی و دیگری در زمینه دقت و نکته سنجی مهارت بهتری داشته باشند. اگر قرار است تیمی حرفه ای برای اتاق فرار تشکیل دهید، از هر باغی یک گل بچینید. افراد با مهارت های مختلف تیم شما را تبدیل به یک آچار فرانسه همه کاره می کند. حالا به چه مهارت ایی باید بیشتر توجه کرد؟

بررسی و جستجو در اتاق اولین و مهمترین کاری است که باید انجام دهید. اگر کسی را می شناسید که ریزبین و نکته سنج است، از او برای حضور در تیم خود دعوت کنید. کسی را سراغ دارید که مهارت خوبی در انجام اعمال ریاضی، محاسبات و مقایسه های منطقی داشته باشد؟ اگر پاسخ تان مثبت است در صورت تمایل او را برای انجام بازی دعوت کنید. افرادی نیز هوش فضایی بهتری دارند. آن ها نیز گزینه خوبی برای حضور در گروه شما هستند. مطمئن باشید در تیم خود نیاز به یک حافظه زنده نیز دارید. کسی که بتواند سرنخ ها و رمز ها را در مغز خود نگهداری و در مواقع لزوم به خوبی آن را یاداوری کند.

مدیریت تیم

از مهارت مدیریتی خود مطمئن هستید؟ شروع کنید و تیم خود را بچینید. اما لطفا، اول از توانایی های خود اطمینان حاصل کنید. درست است که اتاق فرار می تواند یک تجربه خوب مدیریتی برای شما شود. اما اگر فقط به فکر کسب تجربه باشید، شاید در حین بازی با شرایط خوبی مواجه نشوید. تصمیم بگیرید که چه کسی باید مدیر گروه شود. مدیر تیم وظیفه دارد تا اعضا را با هم هماهنگ کرده، وظایف را مشخص کند و همه را به سمت هدف هدایت کند. اهمیت مدیریت تیم در ساخت تیم حرفه ای برای اتاق فرار را دست کم نگیرید. توجه داشته باشید، اگر به دنبال این هستید که چگونه از پس اتاق فرار بر بیایید، تیم حرفه ای در کنار مدیر ماهر از جمله موارد ضروری می باشند.

ساخت تیم حرفه ای برای اتاق فرار با قلم قرمز روی نام مشکل دارها

به هر حال در هر جمع دوستانه ای، افرادی پیدا می شوند که به دلایل مختلف ساز مخالف گروه را می زنند. کسانی که در صورت مشکل با یکی از هم تیمی ها، کل گروه را فدای کینه و کدورت های خود می کنند. اگر می توانید این دوستان را به راه راست هدایت کنید که چه بهتر، در غیر این صورت بابت عدم حضور در تیم، محترمانه از آنها عذرخواهی کنید. فراموش نکنید که در انجام یک کار گروهی مثل تشکیل تیم برای اسکیپ روم، باید هم دل و دوست دار هم باشید تا به نتیجه دلخواه برسید.

افرادی را انتخاب کنید که با آنها راحت هستید

این مورد شاید خیلی نیاز به توضیح نداشته باشد. احتمالا شما هم افرادی را انتخاب می کنید که در ارتباط گیری با آنها راحت هستید. ولی بد نیست این نکته را هم یادآوری کنیم که در طول بازی ممکن است انواع احساسات را تجربه کنید. عصبانیت، ناراحتی، هیجان و تجربه استرس از احساساتی هستند که شما حتما آن ها را تجربه خواهید کرد. در این موقعیت ها دوستانی که شما را می شناسند و درک می کنند، بهتر از افرادی هستند که با آنها راحت نیستید.

تیم حرفه ای با افراد با تجربه در اتاق فرار

با تجربه ها از قلم نیافتند

اگر برای انجام هر کاری تجربه داشته باشیم، قطعا یک قدم از دیگران جلوتر هستیم. تجربه در اسکیپ روم به معنای شناخت و آشنایی با روال کلی بازی، معماها، روش هایی که برای مخفی کردن سرنخ ها استفاده می شوند، رمزها و کار با قفل ها است. ممکن است در تیم شما افراد با سطح تجربه متفاوتی حضور داشته باشند، از افرادی که قرار است برای بار اول در این بازی شرکت کنند تا افرادی که بارها اتاق فرار را تجربه کرده اند. در هر صورت برای تیم سازی در اتاق فرار حتما سعی کنید از افراد مجرب نیز در تیم خود استفاده کنید.

اهمیت مهارت های ارتباطی در ساخت تیم حرفه ای برای اتاق فرار

یک فعالیت جمعی، به معنای ارتباط بیشتر اعضا با یکدیگر است. قبلا در مورد مهارت های بازیکنان توضیح دادیم. اما مهارت های ارتباطی چیزی نیست که قابل کتمان باشد. معماها در اسکیپ روم به شکل گروهی و با خرد جمعی حل می شوند. اعضا باید بتوانند به راحتی آنچه در ذهن خود می گذرد را با دیگران در میان بگذارند، سوال بپرسند و مشورت بگیرند. در رفتار هیچ کدام از اعضا نباید چیزی مثل خجالت و ترس وجود داشته باشد. پس تمام عضو های یک تیم حرفه ای در اتاق فرار باید مهارت های ارتباطی را در سطح خوبی داشته باشند.

ساخت تیم حرفه ای برای اتاق فرار

مواردی که برای شما شرح دادیم، شاید همه ی آنچه که برای ایجاد یک گروه موفق باید در نظر داشته باشید نباشد. ممکن است شمایی که در حال خواندن این متن هستید، نکات ریزتری در مورد انتخاب هم تیمی ها در نظر داشته باشید. این موارد را با ما در میان بگذارید تا با هم به پیشرفت و رشد این بازی جذاب کمک کرده باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *