کنترل ترس در اتاق فرار

اتاق فرار یک بازی جذاب و هیجان انگیز گروهی است که بسیاری از افرادی که آن را تجربه کرده اند، به حدی به آن علاقه مند شده اند که باز هم به دنبال تجربه آن هستند. یکی از دلایلی که باعث هیجان انگیز شدن این بازی می شود، مربوط به تم بازی است. این بازی در سناریو ها و تم ها مختلفی طراحی شده است که تم ترسناک آن، یکی از پر طرفدار ترین تم ها، مخصوصا در کشور ما است. وقتی وارد یک اسکیپ روم ترسناک می شوید، خواه ناخواه باید بترسید. اما هیچ نگرانی نداشته باشید! علاوه بر فضای ترسناکی که با دکور، نورپردازی و موسیقی پس زمینه ای که برای شما فراهم شده است، با افکت ها و اتفاقات ترسناکی هم در طی بازی روبرو خواهید شد. باز هم نگران نباشید! ما در اتاق فرار اسکیپ مستر همراهتان هستیم تا راه های کنترل ترس در اتاق فرار را با هم مرور کنیم. همراهمان باشیید.

برای کنترل ترس در اتاق فرار، دید خود را وسیع کنید

وقتی وارد اتاق شدید، به چیزهای بزرگ و مهم فکر کنید تا مدام دلهره روبرو شدن با یک صحنه ترسناک را نداشته باشید. منظور از چیزهای بزرگ، موفقیت در کل بازی یا یافتن جواب معمایی است که در حال جستجو برای آن هستید. خلاصه اینکه اتاق فرار را از بالا نگاه کنید. به این فکر کنید که این ترس همیشگی نیست. به اینکه بعد از بازی، اتفاقات آن را با هم تیمی ها مرور می کنید و از اتفاقات و ترسیدن های خود و دیگران می خندید.

کنترل ترس در اسکیپ روم

تجربه خود را بالا ببرید تا در اتاق فرار نترسید

طبیعتا وقتی وارد یک دنیای ناشناخته می شویم همه ما با ترس هایی روبرو خواهیم شد. این طبیعت انسان است. حالا فکر کنید این فضای ناشناخته قرار است با اتفاقات ترسناک هم همراه باشد. شاید موقعیت ها و فضای ترسناک در دفعات اول برای شما ایجاد ترس بیشتری کند؛ اما هر چه اسکیپ روم های بیشتری را تجربه کنید، بیشتر با روال کار آشنا می شوید و ممکن است حتی افکت ها و موقعیت های ترسناک بازی ها برای شما تکراری و قابل پیش بینی شود. پس تجربه بیشتر، به کنترل ترس در اتاق فرار کمک می کند.

برای کنترل ترس در اتاق فرار از هم تیمی ها کمک بگیرید

اگر در اتاق فرار دچار ترس و استرس زیادی شدید از دیگران کمک بگیرید. هم تیمی های خود را صدا کنید و شرایط خود را برای آن ها توضیح دهید. ممکن است ضربان قلب شما بسیار بالا رفته باشد. در این مواقع خونسردی خود را حفظ کنید. چند نفس عمیق بکشید، بنشینید و چند دقیقه ای به خود استراحت دهید. فراموش نکنید که سلامتی شما مهم تر از انجام یک بازی است. لازم است بدانید اگر به دنبال پاسخ برای این سوال هستید که چطور از پس اسکیپ روم ها بر بیایم و چطور میشود بدون ترس راه را طی کرد، داشتن هم تیمی یکی از اصلی ترین شرط ها می باشد.

ترس خود را ابراز کنید

ترس و وحشت یکی از احساسات طبیعی انسانی است. خجالت نکشید. اگر در شرایطی هستید که دچار ترس و اضطراب شدیدی شده اید، آن را به همراه دلایلش به هم تیمی های خود اعلام کنید. این موضوع دو خاصیت دارد. اول اینکه باعث می شود تا حدودی بتوانید احساسات خود را تخلیه کنید. از طرف دیگر باعث می شود دیگران نیز اعلام کنند که آنها هم در موقعیت هایی از بازی ترسیده اند. این موضوع باعث می شود تا حس کنید تنها نیستید و سایر افراد نیز مثل شما هستندد.

جا پای یگران بگذارید تا در اتاق فرار نترسید

اگر خیلی روحیه ماجراجویی ندارید، سعی کنید که شما اولین نفری نباشید که به هر کجا سرک می کشید. یک یا دو نفر از هم تیمی ها را انتخاب کنید و پشت سر آنها حرکت کنید. البته فراموش نکنید که برای بازی کردن در اتاق قرار گرفته اید. پس تلاشی هم برای حل کردن معماها داشته باشید نه اینکه صرفا حرکات هم تیمی ها را تقلید کنید. این موضوع باعث آمادگی شما در مقابل اتفاقات ناگهانی و کنترل ترس شما در اسکیپ روم می شود.

با مدیر بازی مشورت کنید

اگر در شرایط بحرانی هستید، ترس خود را با گیم مستر در میان بگذارید. گیم مستر از طریق دوربین های مختلفی که در اتاق نصب شده است شما را زیر نظر گرفته است. اگر احساس ترس و استرس زیادی کرده اید و حال بدی دارید، فورا این موضوع را با مدیر بازی در میان بگذارید و در مورد شرایط خود و ادامه بازی با او مشورت کنید.

یک بطری آب به همراه خود ببرید

یکی از راه های کنترل ترس در اتاق فرار به همراه داشتن یک شی یا خوردنی آرام بخش است. در بسیاری از اتاق فرار ها اجازه به همراه بردن وسایل اضافی را به شما نمی دهند. اما در صورت توضیح شرایط و هماهنگی با گیم مستر، شاید بتوانید اجازه به همراه داشتن یک بطری آب را کسب کنید. نوشیدن از این بطری آب می تواند در موقعیت های ترسناک بازی برای شما آرام بخش باشد.

اعتماد به نفس داشته باشید

هر چند گفتن این جمله کمی راحت است اما باور کنید که اسکیپ روم هم مثل زندگی واقعی است. اگر موفقیت را می خواهید باید از سختی ها، فضای ناشناخته و اتفاقات غیر قابل پیش بینی عبور کنید. فقط فکر کردن به لذت موفقیت پایانی می تواند همه چیز را برای شما تغییر دهد. پس محک قدم بردارید و با اعتماد به نفس و رو به جلو حرکت کنید

به ساختگی بودن اتفاقات اتاق فرار فکر کنید

بعضی از افراد در طول بازی چنان در نقش خود فرو می روند که انگار مامور یا کاراگاه ویژه یک سازمان بزرگ هستند که باید یک رمز حیاتی را پیدا کنند. جوگیر نشوید. تجربه نشان داده کسانی که بیشتر در نقش خود و جریان بازی فرو می روند بیشتر تحت تاثیر اتفاقات بازی قرار می گیرند. حواس تان به بازی باشد اما خودتان را کنترل کنید. این فقط یک بازی برای سرگرمی و کسب تجربه برای شماست. به این نکته نیز توجه داشته باشید که در اسکیپ روم ها شما با اتفاقات ساختگی روبرو هستید نه واقعی! تمامی افکت های ترسناک بازی توسط انسان هایی مثل خود شما طراحی و اجرا می شود نه آدم فضایی ها! پس سعی کنید با مدیریت افکارتان در مورد بازی، به کنترل ترس در اتاق فرار بپردازید.

اتاق فرار را بشناسید

اگر قبل از انجام هر کاری به کسب دانش و شناخت در مورد آن کار بپردازید، با مشکلات کمتری در حین انجام کار روبرو خواهید شد. سعی کنید قبل از اولین تجربه بازی، برای کترل ترس خود در اتاق فرار کمی در مورد آن مطالعه کنید. سایت ما پر است از مطالبی در مورد اسکیپ روم ها و مطالعه و آشنایی با آن ها می تواند شما را با فضای شناخته شده تری روبرو کند.

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *