اشتباه های اتاق فرار

اشتباه در اتاق فرار در اغلب مواقع به دلیل عدم آگاهی از روند بازی و دستورالعمل ها بوده و برخی نیز به دلیل اشتباه در انتخاب افراد تیم است. در هر صورت تمام این اشتباهات به از دست دادن زمان و عدم موفقیت در بازی ختم خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با رایج ترین اشتباهات در اسکیپ روم ها در ادامه با اتاق فرار اسکیپ مستر همراه باشید.

اشتباه در اتاق فرار قبل از شروع بازی

برای رسیدن به موفقیت همیشه لازم است انتخاب های درستی داشته باشیم و این موضوع مهم در بازی های اتاق فرار نیز وجود دارد. متاسفانه بسیاری از افراد قبل از شروع بازی دچار اشتباه هایی میشوند و نتیجه آن پس از ورود به اتاق مشخص خواهد شد. از جمله اشتباهات رایج در اتاق فرارها قبل از شروع بازی می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

۱- اشتباه در انتخاب افراد با عدم روحیه کار تیمی

یکی از مهم ترین ترفندهای موفقیت در اتاق فرار، اجرای بازی تیمی است. به همین دلیل لازم است افرادی در طول بازی همراه شما باشند که براحتی روحیه کار تیمی در آنها مشاهده شود. از بزرگترین اشتباهات در اسکیپ روم ها می توان به عدم انتخاب افراد مناسب به عنوان هم تیمی اشاره کرد. چون افرادی که روحیه کار تیمی ندارند، در طول بازی تک رویی کرده و زمان بازی را با این رفتار خود به هدر می دهند. لذا پیشنهاد می کنیم افرادی که به عنوان هم گروهی انتخاب می کنید، حتما از قبل آنها را بشناسید تا در طول بازی با چالش مواجه نشوید.

۲-  انتخاب افراد خشن از بزرگترین اشتباه های اتاق فرار

اغلب سناریوهایی که در اتاق فرارها پیاده سازی میشوند، هیجان و استرس و ترس را با هم تلفیق می کنند. به همین دلیل افراد گروه باید بتوانند بر استرس و اضطراب و خشم خود کنترل خوبی داشته باشند. در غیر این صورت با سایر افراد تیم ممکن است مشاجره کنند. توجه داشته باشید که در طول بازی اسکیپ روم، باید تمام افراد تیم با کنترل خشم و اضطراب و ترس و با ذهنی آزاد نسبت به جستجوی سرنخ ها و حدس زدن جواب معما به نتیجه درست دست پیدا کنند. در نتیجه وجود افراد پرخاشگر و عصبی چیزی جز از دست رفتن تمرکز سایر افراد تیم را به همراه ندارد و منجر به شکست میشود.

رایج ترین اشتباهات در اتاق فرار

۳- عدم آشنایی با نوع بازی و معماها

در تمام انواع بازی های اتاق فرار لازم است معماهای متعددی حل شوند تا در نهایت بتوانید قفل درب را باز کنید. چون زمان بازی محدود است، به همین دلیل باید کمی با کدهای رمز و معماهای مختلف و حتی قفل های اتاق فرار آشنایی کافی داشته باشید. در نتیجه می توان گفت، ورود به بازی بدون آگاهی و اطلاعات می توانید یکی از بزرگترین اشتباه ها در اتاق فرار باشد و شک نکنید که چالش های زیادی را برایتان به همراه دارد.

۴- عدم توجه به آموزش های گیم مستر

قبل از شروع بازی گیم مستر یا مدیر بازی توضیحاتی درباره بازی و روند آن و همچنین قوانین و دستورالعمل ها ارائه می دهد. هیجان زیاد بازیکنان یا اعتماد بیش از اندازه به دانسته های خود باعث میشود به آموزش ها توجه نکنند. عدم توجه به آموزش ها و اطلاعاتی که قبل از بازی برایتان ارائه میشود یکی از اشتباه های رایج در اتاق فرار است و در اغلب مواقع نیز بازیکنان دچار آن میشوند. کافیست در این مرحله درست به آنچه برایتان ارائه میشود گوش کنید تا بتوانید در طول بازی از آنها استفاده کنید و به موفقیت برسید.

اشتباهات اتاق فرار حین بازی

در حین بازی نیز بسیاری از بازیکنان دچار اشتباه های متعددی میشوند و حتی ممکن است منجر به قطع بازی قبل از اتمام زمان شود. برخی از اشتباهات اسکیپ روم ها که بازیکنان در حین بازی مرتکب آن میشوند عبارتند از:

۵- انجام کارهای ممنوعه اتاق فرار

هر یک از اتاق فرارها برخی قوانین را ارائه داده و لیست کارهای ممنوعه را مشخص می کنند. به عنوان مثال، آسیب زدن به وسایل موجود در محیط در حین جستجوی سرنخ ها، استفاده از تلفن همراه و غیره. در صورت انجام کارهای ممنوعه که از قبل برایتان مشخص شده است، بازی توسط گیم مستر قطع میشود و بدون شک تجربه خوبی نخواهد بود. متاسفانه در بسیاری از مواقع بازیکنان در اتاق فرارها به این اشتباهات مرتکب میشوند.

۶- اشتباه در نادیده گرفتن هینت دهی اتاق فرار

هینت دهی یا درخواست راهنمایی از مدیر بازی یکی از قابلیت هایی می باشد که در شرایط ضروری می توان از آن استفاده کرد. به عنوان مثال، اگر در حل یکی از معماها با مشکل مواجه شده اید و زمان زیادی تا اتمام بازی نمانده است، می توانید درخواست راهنمایی کنید. برخی از افراد بیش از اندازه در این زمینه پافشاری می کنند و درخواست همکاری را نادیده می گیرند. به همین دلیل در نهایت زمان از دست میرود و به موفقیت دست پیدا نمی کنید. با توجه به نوع سناریو ممکن است ۳ تا ۴ فرصت هینت در اختیارتان قرار گیرد و سعی کنید با حفظ هیجان بازی، از این امکان در صورت لزوم استفاده کنید و از درخواست همکاری خجالت نکشید.

۷- اشتباه در جستجوی سرنخ ها

در تمام اتاق فرارها سرنخ هایی در محیط اطراف قرار گرفته اند که می توانند شما را به جواب معما نزدیک کنند. در نتیجه باید با تقسیم بندی کارها هر یک از افراد بخشی از اتاق را برای پیدا کردن سرنخ ها جستجو کند. از رایج ترین اشتباهات در اسکیپ روم می توان به عدم جستجوی صحیح اشاره کرد. برخی از افراد داخل کانال کولر و پشت میز و کمد و پریز برق و سوراخ های دیوار را برای پیدا کردن سر نخ جستجو می کنند و زمان خود را از دست خواهند داد. این در حالیست که اغلب سرنخ ها در مقابل چشم تان قرار گرفته اند و کافیست جیب کت روی جالباسی یا لا به لای کتاب روی میز را جستجو کنید.

اشتباهات در اسکیپ روم ها

۸- انصراف قبل از اتمام بازی

این اشتباه حاصل عدم انتخاب صحیح افراد گروه است که چیزی جز اتمام بازی برای سایر بازیکنان را به همراه ندارد. توجه داشته باشید که بر اساس قوانین اتاق فرارها اگر هر یک از بازیکنان قبل از اتمام بازی انصراف دهد و قصد خروج داشته باشد، بازی به طور کامل و با نتیجه شکست تمام میشود. این اشتباه در اغلب مواقع در بازهای اتاق فرار رخ می دهد و تجربه بدی را برای سایر بازیکنان بوجود می آورد.

۹- اشتباه در مدیریت زمان اتاق فرار

مدت زمان بازی در اتاق فرارها با توجه به نوع سناریو حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه است و قابل تمدید نیست. به همین دلیل باید در بازه زمانی مشخص شده سرنخ ها جستجو شده و به جواب درست برسید. یکی از رایج ترین اشتباه های اتاق فرار عدم مدیریت زمان است. پیشنهاد می کنیم در ابتدای بازی فردی را به عنوان مدیر گروه انتخاب کنید تا بتواند با تقسیم کارها مدیریت زمان خوبی داشته باشد.

۱۰- به اشتراک نگذاشتن حدس ها

پس از قرار گرفتن سر نخ ها کنار هم باید بتوانید جواب معما را با آنها بدست آورید و در اغلب مواقع باید حدس بزنید. یکی از رایج ترین اشتباه هایی که در اتاق فرار رخ می دهد، عدم اشتراک گذاری حدس ها توسط افراد تیم است. توجه داشته باشید، برای اینکه بتوانید در مدت زمان کوتاه به رمز برسید، لازم است تمام افراد تیم هر چیزی که در ذهن دارند را با صدای بلند اعلام کنند. حتی خنده دارترین حدسیات خودتان را با صدای بلند باید اعلام کنید چون در بسیاری از مواقع جرقه ای در ذهن سایر افراد ایجاد می کند و به نتیجه نهایی خواهید رسید.

به عنوان یک جمع بندی می توان گفت، اصلی ترین اشتباه در اتاق فرار در عدم انجام کار گروهی است و به همین دلیل باید افراد مناسبی را انتخاب کنید. در نهایت با آگاهی کامل و با دید باز و تنها با این دیدگاه که قصد دارید در محیطی پر از هیجان معماهای متعدد را حل کنید و از بازی لذت ببرید، به این اسکیپ روم وارد شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *